gammu 1.22.93 - en to el translation catalogue (83 entries)

en: Error while writing file!
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή αρχείου!

en: Error while closing file!
el: Σφάλμα κατά το κλείσιμο αρχείου!

en: Reading
el: Ανάγνωση

en: Reading:
el: Ανάγνωση:

en: %i percent
el: %i τοις εκατό

en: Checking phone phonebook
el: Έλεγχος καταλόγου τηλεφώνου

en: Checking SIM phonebook
el: Έλεγχος καταλόγου SIM

en: Checking phone calendar
el: Έλεγχος ημερολογίου τηλεφώνου

en: Checking phone notes
el: Έλεγχος σημειώσεων τηλεφώνου

en: Backup phone notes?
el: Αντίγραφο ασφαλείας σημειώσεων τηλεφώνου;

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Add notes to phone?
el: Προσθήκη σημειώσεων στο τηλέφωνο;

[ctx: Calendar note type]
en: Call
el: Κλήση

en: Alarm
el: Ξυπνητήρι

en: Start
el: Έναρξη

en: Text
el: Κείμενο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: None
el: Κανένα

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Completed time
el: Χρόνος ολοκλήρωσης

en: Completed
el: Ολοκληρωμένο

en: Charger current:
el: Τρέχων φορτιστής:

en: Headset interconnection:
el: Διασύνδεση μικροφωνο-ακουστικού:

en: Hook interconnection:
el: Διασύνδεση άγκιστρου:

en: Battery Current:
el: Τρέχουσα Μπαταρία:

en: Show version information and compiled in features.
el: Προβολή πληροφοριών έκδοσης και μετατροπή σε χαρακτηριστικά.

en: Gammu-detect version %s
el: Gammu-ανίχνευση έκδοσης %s

en: Windows serial port probing
el: Διερεύνηση της σειριακής θύρας του Windows

en: Name:
el: Όνομα:

en: Type:
el: Είδος:

en: Number:
el: Αριθμός:

en: Driver:
el: Οδηγός:

en: Device File:
el: Αρχείο Συσκευής:

en: Phone on serial port %s
el: Τηλέφωνο στη σειριακή θύρα %s

en: Phone on USB serial port %s %s
el: Τηλέφωνο σε σειριακή θύρα USB %s %s

en: Folder
el: Φάκελος

en: Name
el: Όνομα

en: Calls
el: Κλήσεις

en: Ringtones
el: Ήχοι κλήσης

en: Phone information
el: Πληροφορίες τηλεφώνου

en: Status
el: Κατάσταση

en: Not supported
el: Μη υποστηριζόμενο

en: Number
el: Αριθμός

en: SIM
el: Κάρτα SIM

en: phone
el: τηλέφωνο

en: Device
el: Συσκευή

en: Manufacturer
el: Κατασκευαστής

en: Model
el: Τύπος

en: Hardware
el: Υλικό

en: Original IMEI
el: Αυθεντικό IMEI

en: Product code
el: Κωδικός προϊόντος

en: Todos
el: Εργασίες

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Ringtone
el: Ήχος κλήσης

en: disabled
el: ανενεργό

en: Connection type
el: Τύπος σύνδεσης

en: Automatic
el: Αυτόματα

en: Normal
el: Κανονικό

en: Password
el: Κωδικός

en: Server
el: Διακομιστής

en: Delivery report
el: Αναφορά παράδοσης

en: Can not open file %s
el: Αδύνατο το άνοιγμα αρχείου %s

en: Number out of range: %s
el: Αριθμός εκτός εύρους: %s

en: Video number
el: Αριθμός βίντεο

en: Home mobile number
el: Αριθμός κινητού σπιτιού

en: Work mobile number
el: Αριθμού κινητού εργασίας

en: Work address
el: Διευθυνση εργασίας

en: Home email
el: Ηλεκτρονική διευθυνση σπιτιού

en: Work email
el: Ηλεκτρονική διεύθυνση εργασίας

en: Home website
el: Ιστοσελίδα σπιτιού

en: Work website
el: Ιστοσελίδα εργασίας

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Second name
el: Δεύτερο όνομα

en: Name prefix
el: Πρόθεμα ονόματος

en: State
el: Κατάσταση

en: Wrong message length ("%s")
el: Εσφαλμένο μήκος μηνύματος («%s»)

en: Sent
el: Απεσταλμένα

en: Read
el: Αναγνωσμένα

en: Message size
el: Μέγεθος μηνύματος
