gammu 1.38.2 - en to nb_NO translation catalogue (178 entries)

en: Where is backup filename and location?
nb_NO: Hva heter sikkerhetskopifila, og hvor er den plassert?

en: WAP bookmark not found in file
nb_NO: WAP-bokmerke ble ikke funnet i fil

en: Phonebook entry not found in file
nb_NO: Telefonbokoppføring ikke funnet i fil

en: Unknown memory type: "%s"
nb_NO: Ukjent minnetype "%s"

en: Unknown backup format: "%s"
nb_NO: Ukjent sikkerhetskopiformat: "%s"

en: Error while opening file for writing!
nb_NO: Feil under åpning av fil for skriving!

en: Error while writing file!
nb_NO: Feil under skriving av fil!

en: Error while closing file!
nb_NO: Feil under lukking av fil!

en: %i percent
nb_NO: %i prosent

en: Backup phone phonebook?
nb_NO: Sikkerhetkopier telefon-telefonbok?

en: Checking SIM phonebook
nb_NO: Sjekker SIM-telefonbok

en: Backup SIM phonebook?
nb_NO: Sikkerhetskopier SIM-telefonbok?

en: Checking phone calendar
nb_NO: Sjekker telefon-kalender

en: Backup phone calendar notes?
nb_NO: Sikkerhetskopier telefonens kalendernotater?

en: Checking phone todos
nb_NO: Sjekker telefon-gjøremålslister

en: Backup phone todos?
nb_NO: Sikkerhetskopier telefon-gjøremålslister?

en: Checking phone notes
nb_NO: Sjekker telefon-notater

en: Backup phone notes?
nb_NO: Sikkerhetskopier telefon-notater?

en: Checking phone operator logo
nb_NO: Sjekker telefonoperatørlogo

en: Backup phone operator logo?
nb_NO: Sikkerhetskopier telefonoperatørlogo?

en: Checking phone WAP bookmarks
nb_NO: Sjekker teleefonens WAP-bokmerker

en: Backup phone WAP bookmarks?
nb_NO: Sikkerhetskopier telefonens WAP-bokmerker?

en: Checking phone WAP settings
nb_NO: Sjekker telefonens WAP-innstillinger

en: Backup phone WAP settings?
nb_NO: SIkkerhetskopier telefonens WAP-innstillinger?

en: Checking phone MMS settings
nb_NO: Sjekker telefonens MMS-innstillinger

en: Backup phone MMS settings?
nb_NO: SIkkerhetskopier telefonens MMS-innstillinger?

en: Checking phone user ringtones
nb_NO: Sjekker telefonens brukerringetoner

en: Backup phone user ringtones?
nb_NO: Sikkerhetskopier telefonens brukerringetoner?

en: Checking phone profiles
nb_NO: Sjekker telefonprofiler

en: Backup phone profiles?
nb_NO: SIkkerhetskopier telefonprofiler?

en: Checking phone FM radio stations
nb_NO: Sjekker telefonens FM-radiostasjoner

en: Backup phone FM radio stations?
nb_NO: SIkkerhetskopier telefonens FM-radiostasjoner?

en: Time of backup
nb_NO: Tid for sikkerhetskopi

en: Phone
nb_NO: Telefon

en: File created by
nb_NO: Fil opprettet av

en: Checksum in backup file do not match (original: %s, new: %s). Continue?
nb_NO: Sjekksum i sikkerhetskopifil samsvarer ikke (opprinnelig: %s, ny: %s) Fortsett?

en: Writing:
nb_NO: Skriver:

en: %i entries in backup file
nb_NO: %i oppføringer i sikkerhetskopifil

en: Restore phone phonebook?
nb_NO: Gjenopprett telefonens telefonbok?

en: Location %d
nb_NO: Plassering %d

en: Restore SIM phonebook?
nb_NO: Gjenopprett SIM-telefonbok?

en: Done
nb_NO: Ferdig

en: Deleting old bookmarks:
nb_NO: Sletter gamle bokmerker:

en: Restore phone MMS settings?
nb_NO: Gjenopprett telefonens MMS-innstillinger?

en: Deleting
nb_NO: Sletter

en: Restore phone profiles?
nb_NO: Gjenopprett telefonprofiler?

en: Deleting old FM stations:
nb_NO: Sletter gamle FM-stasjoner:

en: Restore phone GPRS Points?
nb_NO: Gjenopprett telefonens GPRS-punkter?

en: Unknown memory type ("%s")
nb_NO: Ukjent minnetype ("%s")

en: Unknown parameter ("%s")
nb_NO: Ukjent parameter ("%s")

en: Add phone WAP bookmarks?
nb_NO: Legg til WAP-bokmerker?

en: Deleting:
nb_NO: Sletter:

en: Restore message?
nb_NO: Gjenopprett melding?

en: saving %i SMS
nb_NO: lagrer %i SMS

en: Reminder (Date)
nb_NO: Påminnelse (dato)

[ctx: Calendar note type]
en: Call
nb_NO: Ring

en: Meeting
nb_NO: Møte

en: Birthday (Anniversary)
nb_NO: Geburtsdag (jubileum)

en: Travel
nb_NO: Reise

en: Vacation
nb_NO: Ferie

en: Shopping
nb_NO: Handling

en: Daily alarm
nb_NO: Daglig alarm

en: Training/Extreme Sports
nb_NO: Trening/ekstremsport

en: Training/Football
nb_NO: Trening/fotball

en: Training/Golf
nb_NO: Trening/golf

en: Training/Gym
nb_NO: Trening/helsestudio

en: Training/Horse Races
nb_NO: Trening/hesteløp

en: Training/Sailing
nb_NO: Trening/seiling

en: Training/Swimming
nb_NO: Trening/svømming

en: Training/Tennis
nb_NO: Trening/tennis

en: unknown type!
nb_NO: ukjent type!

en: Stop
nb_NO: Stopp

en: Last modified
nb_NO: Sist endret

en: Silent alarm
nb_NO: Stille alarm

en: Text
nb_NO: Tekst

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Location
nb_NO: Plassering

en: Private
nb_NO: Privat

en: Yes
nb_NO: Ja

en: No
nb_NO: Nei

en: Contact ID
nb_NO: Kontakt-ID

en: Repeating
nb_NO: Gjentakelse

en: forever
nb_NO: for alltid

en: till %s
nb_NO: til %s

en: since %s
nb_NO: siden %s

en: since %s till %s
nb_NO: siden %s til %s

en:  on each
nb_NO:  for hver

en:  on each %d.
nb_NO:  for hver %d.

en:  in %d. week of
nb_NO:  i %d. uke av

en:  in
nb_NO:  i

en: each month
nb_NO: hver måned

en: %d. day of
nb_NO: %d. dag av

en: %d. day of year
nb_NO: %d. dag av året

en: day
nb_NO: dag

en: Age
nb_NO: Alder

en: Date and time not set in phone
nb_NO: Dato og tid ikke satt i telefonen

en: Phone time is %s
nb_NO: Telefonens tid er %s

en: Time format is
nb_NO: Tidsformatet er

en: Date format is
nb_NO: Datoformatet er

en: DD MM YYYY
nb_NO: DD MM ÅÅÅÅ

en: MM DD YYYY
nb_NO: MM DD ÅÅÅÅ

en: YYYY MM DD
nb_NO: ÅÅÅÅ MM DD

en: DD MMM YY
nb_NO: DD MMM ÅÅ

en: MM DD YY
nb_NO: MM DD ÅÅ

en: DD MM YY
nb_NO: DD MM ÅÅ

en: YY MM DD
nb_NO: ÅÅ MM DD

en: OFF
nb_NO: AV

en: Date
nb_NO: Dato

en: Week starts on %s
nb_NO: Uken starter på %s

en: Entry was empty
nb_NO: Oppføringen var tom

en: Entry was deleted
nb_NO: Oppføringen ble slettet

en: Priority
nb_NO: Prioritet

en: Invalid
nb_NO: Ugyldig

en: Low
nb_NO: Lav

en: Medium
nb_NO: Middels

en: High
nb_NO: Høy

en: None
nb_NO: Ingen

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: Due time
nb_NO: Frist

en: Start time
nb_NO: Starttid

en: Completed time
nb_NO: Fullført tid

en: Completed
nb_NO: Fullført

en: Category
nb_NO: Kategori

en: Contact
nb_NO: Kontakt

en: Waiting for PIN.
nb_NO: Venter på PIN.

en: Waiting for PIN2.
nb_NO: Venter på PIN2-kode.

en: Waiting for PUK.
nb_NO: Venter på PUK.

en: Waiting for PUK2.
nb_NO: Venter på PUK2.

en: Waiting for phone code.
nb_NO: Venter på telefonkode.

en: Waiting for network code.
nb_NO: Venter på nettverkskode.

en: Unknown security status.
nb_NO: Ukjent sikkerhetsstatus.

en: January
nb_NO: Januar

en: February
nb_NO: Februar

en: March
nb_NO: Mars

en: May
nb_NO: Mai

en: June
nb_NO: Juni

en: July
nb_NO: Juli

en: October
nb_NO: Oktober

en: December
nb_NO: Desember

en: Monday
nb_NO: Mandag

en: Tuesday
nb_NO: Tirsdag

en: Wednesday
nb_NO: Onsdag

en: Thursday
nb_NO: Torsdag

en: Friday
nb_NO: Fredag

en: Saturday
nb_NO: Lørdag

en: Sunday
nb_NO: Søndag

en: Security status
nb_NO: Sikkerhetssatus

en: More parameters required!
nb_NO: Flere parameter kreves

en: Timeout
nb_NO: Tidsavbrudd

en: Unknown (%x)
nb_NO: Ukjent (%x)

en: Security code set to "12345"
nb_NO: Sikkerhetskode satt til "12345"

en: Trying %i
nb_NO: Prøver %i

en: Security code is %s
nb_NO: Sikkerhetskoden er %s

en: device address %02x%02x%02x%02x%02x%02x
nb_NO: enhetsadresse %02x%02x%02x%02x%02x%02x

en: Bluetooth
nb_NO: Blåtann

en: Battery temperature:
nb_NO: Batteritemperatur

en: Light sensor:
nb_NO: Lyssensor:

en: Folder
nb_NO: MAppe

en: Name
nb_NO: Navn

en: Calls
nb_NO: Samtaler

en: Number
nb_NO: Nummer

en: Pager
nb_NO: Personsøker

en: phone
nb_NO: telefon

en: Device
nb_NO: Enhet

en: Manufacturer
nb_NO: Produsent

en: Model
nb_NO: Modell

en: Firmware
nb_NO: Fastvare

en: Hardware
nb_NO: Maskinvare

en: Product code
nb_NO: Produktkode

en: SIM IMSI
nb_NO: SIM-IMSI

en: Todos
nb_NO: Gjøremålslister

en: Calendar
nb_NO: Kalender

en: Connection type
nb_NO: Tilkoblingstype

en: Automatic
nb_NO: Automatisk

en: Personal
nb_NO: Personlig

en: Delivery report
nb_NO: Leveringsrapport

en: Sent
nb_NO: Sendt

en: Read
nb_NO: Leste
