libgammu 1.38.2 - en to nb_NO translation catalogue (81 entries)

en: No error.
nb_NO: Ingen feil.

en: Error opening device. Unknown, busy or no permissions.
nb_NO: Feil ved åpning av enhet. Ukjent, opptatt eller ingen tilganger.

en: Error opening device, it is locked.
nb_NO: Feil ved åpning av enhet, den er låst.

en: Error opening device, it doesn't exist.
nb_NO: Feil ved åpning av enhet, den finnes ikke.

en: Error opening device. No required driver in operating system.
nb_NO: Feil ved åpning av enhet. Ingen påkrevd driver i operativsystem.

en: Error opening device. Some hardware not connected/wrongly configured.
nb_NO: Feil ved åpning av enhet. Noen maskinvare er ikke tilkoblet/galt oppsatt.

en: Error setting device DTR or RTS.
nb_NO: Feil ved oppsett av DTR eller RTS.

en: Error writing to the device.
nb_NO: Feil under skriving til enheten.

en: Error during reading from the device.
nb_NO: Feil under lesing fra enheten.

en: Can't set parity on the device.
nb_NO: Kan ikke sette paritet på enheten.

en: Unknown connection type string. Check config file.
nb_NO: UKjent tilkoblingstype-streng. Sjekk oppsettsfil.

en: Unknown model type string. Check config file.
nb_NO: Ukjent modelltype-streng. Sjekk oppsettsfil.

en: Function not supported by phone.
nb_NO: Funksjonen støttes ikke av telefonen.

en: Empty entry.
nb_NO: Oppføringen er tom.

en: Security error. Maybe no PIN?
nb_NO: Sikkerhetsfeil. Kanskje ingen PIN-kode?

en: Invalid location. Maybe too high?
nb_NO: Ugyldig plassering. Kanskje for høy?

en: Memory full.
nb_NO: Minne fullt.

en: Unknown error.
nb_NO: Ukjent feil.

en: Can not open specified file.
nb_NO: Kan ikke åpne angitt fil.

en: Operation not allowed by phone.
nb_NO: Operasjonen tillates ikke av telefonen.

en: Function is currently being implemented. If you want to help, please contact authors.
nb_NO: Funksjonen implementeres for tiden. Hvis du ønsker å hjelpe, kontakt utviklerne.

en: File format not supported by Gammu.
nb_NO: Filformatet søttes ikke av Gammu.

en: Nobody is perfect, some bug appeared in protocol implementation. Please contact authors.
nb_NO: Ingen er perfekt, en feil oppstod i protokollimplementasjonen. Kontakt utviklerne.

en: Phone module need to send another answer frame.
nb_NO: Telefonmodulen må sende enda ei svarramme.

en: Current connection type doesn't support called function.
nb_NO: Nåværende tilkoblingstype støtter ikke oppringt-funksjon.

en: CRC error.
nb_NO: CRC-feil.

en: Invalid date or time specified.
nb_NO: Ugyldig dato eller tid oppgitt.

en: Invalid data given to phone.
nb_NO: Ugyldig data sendt til telefonen.

en: File with specified name already exists.
nb_NO: Fil med angitt navn finnes allerede.

en: File with specified name doesn't exist.
nb_NO: Fil med angitt navn finnes ikke.

en: Can not access SIM card.
nb_NO: Får ikke tilgang til SIM-kort.

en: Only part of folder has been listed.
nb_NO: Kun deler av mappa har blitt opplistet.

en: Folder must be empty.
nb_NO: Mappa må være tom.

en: Gammu is not configured.
nb_NO: Gammu er ikke oppsatt.

en: Wrong folder used.
nb_NO: Feil mappe brukt.

en: Internal phone error.
nb_NO: Intern telefonfeil.

en: Error writing file to disk.
nb_NO: Feil under skriving til disk.

en: No such section exists.
nb_NO: Ingen slik del finnes.

en: Using default values.
nb_NO: Bruker forvalgte verdier.

en: Corrupted data returned by phone.
nb_NO: Skadet data returnert fra telefonen.

en: Bad feature string in configuration.
nb_NO: Feil funksjonsstreng i oppsett.

en: Desired functionality has been disabled on compile time.
nb_NO: Ønsket funksjonalitet har blitt avskrudd ved kompilering.

en: Bluetooth configuration requires channel option.
nb_NO: Blåtannsoppsett krever kanalvalg.

en: Service is not running.
nb_NO: Tjenesten kjører ikke.

en: Service configuration is missing.
nb_NO: Tjenesteoppsettet mangler.

en: Command rejected because device was busy. Wait and restart.
nb_NO: Kommandoen ble avslått, siden enheten er opptatt. Vent og start på nytt.

en: Could not connect to the server.
nb_NO: Kunne ikke koblet til tjeneren.

en: Could not resolve the host name.
nb_NO: Kunne ikke fortolke vertsnavnet.

en: Failed to get SMSC number from phone.
nb_NO: Klarte ikke å hente SMSC-nummer fra telefonen.

en: Operation aborted.
nb_NO: Operasjon avbrutt.

en: Installation data not found, please consult debug log and/or documentation for more details.
nb_NO: Installasjonsdata ble ikke funnet, se i feilrettingsloggen, og/eller dokumentasjonen for flere detaljer.

en: Entry is read only.
nb_NO: Oppføringen er skrivebeskyttet.

en: Network error.
nb_NO: Nettverksfeil.

en: Invalid database version.
nb_NO: Ugyldig databaseversjon.

en: Failed to initialize DB driver.
nb_NO: Klarte ikke å igangsette DB-driver.

en: Failed to configure DB driver.
nb_NO: Klarte ikke å sette opp DB-driver.

en: Failed to connect to database.
nb_NO: Klarte ikke å koble til database.

en: Database connection timeout.
nb_NO: Tidsavbrudd for databasetilkobling.

en: Error in executing SQL query.
nb_NO: Feil ved kjøring av SQL-spørring.

en: The type of memory is not available or has been disabled.
nb_NO: Denne typen minne er ikke tilgjengelig eller har blitt skrudd av.

en: Unknown error description.
nb_NO: Ukjent feilbeskrivelse.

en: Templates
nb_NO: Maler

en: Personal
nb_NO: Personlig

en: Car
nb_NO: Bil

en: Headset
nb_NO: Hodesett

en: General
nb_NO: Hovedinnstillinger

en: Silent
nb_NO: Stille

en: Discreet
nb_NO: Diskret

en: Loud
nb_NO: Høy

en: My style
nb_NO: Min stil

en: Inbox
nb_NO: Innboks

en: Sent items
nb_NO: Sendte meldinger

en: Saved items
nb_NO: Lagrede meldinger

en: Family
nb_NO: Familie

en: Friends
nb_NO: Venner

en: Colleagues
nb_NO: Kollegaer

en: Other
nb_NO: Andre

en: Meeting
nb_NO: Møte

en: Outdoor
nb_NO: Utendørs

en: Pager
nb_NO: Personsøker

en: Outbox
nb_NO: Utboks
