libgammu 1.28.91 - en to tr translation catalogue (102 entries)

en: No error.
tr: Hata yok.

en: Error opening device. Unknown, busy or no permissions.
tr: Cihazı açarken hata oldu. Bilinmiyor, meşgul ya da izinler yok.

en: Error opening device, it is locked.
tr: Cihazı açarken hata oldu, cihaz kilitli.

en: Error opening device, it doesn't exist.
tr: Cihazı açarken hata oldu, cihaz mevcut değil.

en: Error opening device, it is already opened by another app.
tr: Cihaz açılırken hata oluştu, zaten başka bir uygulama tarafından açıldı.

en: Error opening device, you don't have the required permission.
tr: Cihaz açılırken hata oluştu, gerekli izne sahip değilsiniz.

en: Error opening device. No required driver in operating system.
tr: Cihazı açarken hata oldu. Gerekli sürücü işletim sisteminde yok.

en: Error opening device. Some hardware not connected/wrongly configured.
tr: Cihazı açarken hata oldu. Bazı donanım bağlanamadı/yanlış yapılandırılmış.

en: Error setting device DTR or RTS.
tr: Hatalı DTR veya RTS cihaz ayarı.

en: Error setting device speed. Maybe the speed is not supported?
tr: Cihaz hızı ayarlanırken hata oluştu. Belki de hız desteklenmiyor?

en: Error writing to the device.
tr: Cihaza yazma hatası.

en: Error during reading from the device.
tr: Cihazdan okuma sırasında hata.

en: Can't set parity on the device.
tr: Cihazda eşitlik ayarlanamıyor.

en: No response in specified timeout. Probably the phone is not connected.
tr: Belirtilmiş zaman aşımı süresi içinde yanıt yok. Muhtemelen telefon bağlı değil.

en: Frame not requested right now. See <https://wammu.eu/support/bugs/> for information on how to report it.
tr: Çerçeve şu anda istenmedi. Bunu nasıl bildireceğiniz hakkında bilgi için <https://wammu.eu/support/bugs/> adresine bakın.

en: Unknown response from phone. See <https://wammu.eu/support/bugs/> for information on how to report it.
tr: Telefondan bilinmeyen yanıt. Bunu nasıl bildireceğiniz hakkında bilgi için <https://wammu.eu/support/bugs/> adresine bakın.

en: Unknown frame. See <https://wammu.eu/support/bugs/> for information on how to report it.
tr: Bilinmeyen çerçeve. Bunu nasıl bildireceğiniz hakkında bilgi için <https://wammu.eu/support/bugs/> adresine bakın.

en: Unknown connection type string. Check config file.
tr: Bilinmeyen bağlantı türü dizgisi. Yapılandırma dosyasını kontrol edin.

en: Unknown model type string. Check config file.
tr: Bilinmeyen model türü dizgisi. Yapılandırma dosyasını kontrol edin.

en: Some functions are not available for your system (disabled in config or not implemented).
tr: Bazı işlevler sisteminiz için kullanılamaz (yapılandırma içinde etkisizleştirilmiş ya da uygulanmadı).

en: Function not supported by phone.
tr: İşlev telefon tarafından desteklenmiyor.

en: Empty entry.
tr: Giriş boş.

en: Security error. Maybe no PIN?
tr: Güvenlik hatası. PIN olmayabilir mi?

en: Invalid location. Maybe too high?
tr: Geçersiz yer. Belki çok mu yüksek?

en: Functionality not implemented. You are welcome to help.
tr: İşlevsellik uygulanmadı. Yardımcı olabilirsiniz.

en: Memory full.
tr: Hafıza dolu.

en: Unknown error.
tr: Bilinmeyen hata.

en: Can not open specified file.
tr: Belirtilen dosya açılamıyor.

en: More memory required…
tr: Daha fazla hafıza gerekli…

en: Operation not allowed by phone.
tr: Telefon tarafından işleme izin verilmedi.

en: No SMSC number given. Provide it manually or use the one configured on the phone.
tr: Verilen SMSC numarası yok. El ile verin ya da telefonda yapılandırılmış olanı kullanın.

en: You're inside the phone menu (maybe editing?). Exit it and try again.
tr: Telefon menüsü içindesiniz (belki de düzenlemede mi?). Buradan çıkın ve tekrar deneyin.

en: Phone not connected.
tr: Telefon bağlı değil.

en: Function is currently being implemented. If you want to help, please contact authors.
tr: İşlev şu anda uygulanmaktadır. Yardım etmek istiyorsanız, lütfen yazarlarla temasa geçin.

en: Phone disabled and connected to charger.
tr: Telefon etkisizleştirildi ve şarj cihazına bağlandı.

en: File format not supported by Gammu.
tr: Gammu tarafından dosya biçimi desteklenmiyor.

en: Nobody is perfect, some bug appeared in protocol implementation. Please contact authors.
tr: Kimse mükemmel değildir, protokol uygulamasında bazı hatalar göründü. Lütfen hazırlayanlarla temasa geçin.

en: Transfer canceled by phone, maybe you pressed "Cancel" on the phone.
tr: Aktarım telefon tarafından iptal edildi, telefonda "İptal" düğmesine basmış olabilirsiniz.

en: Phone module need to send another answer frame.
tr: Telefon modülünün başka bir yanıt çerçevesi göndermesi gerekli.

en: Current connection type doesn't support called function.
tr: Şu anki bağlantı türü çağırılan işlevi desteklemiyor.

en: CRC error.
tr: CRC hatası.

en: Invalid date or time specified.
tr: Geçersiz tarih ya da saat belirtilmiş.

en: Phone memory error, maybe it is read only?
tr: Telefon hafızası hatası, belki de salt okunurdur?

en: Invalid data given to phone.
tr: Telefona geçersiz veri yollandı.

en: File with specified name already exists.
tr: Belirlenmiş isimde dosya zaten mevcut.

en: File with specified name doesn't exist.
tr: Belirlenmiş isimde dosya mevcut değil.

en: You have to supply folder name and not filename.
tr: Klasör adı sağlamalısınız, dosya adı değil.

en: You have to supply filename and not folder name.
tr: Dosya adı sağlamalısınız, klasör adı değil.

en: Can not access SIM card.
tr: SIM karta erişilemiyor.

en: Wrong GNAPPLET version in use on phone. Use version from currently used Gammu.
tr: Telefonda yanlış GNAPPLET sürümü kullanılıyor. Şu anda kullanılan Gammu'daki sürümü kullanın.

en: Only part of folder has been listed.
tr: Sadece klasörün bir kısmı listelendi.

en: Folder must be empty.
tr: Klasör boş olmak zorundadır.

en: Data converted.
tr: Veri dönüştürüldü.

en: Gammu is not configured.
tr: Gammu yapılandırılmamış.

en: Wrong folder used.
tr: Yanlış klasör kullanıldı.

en: Internal phone error.
tr: Dahili telefon hatası.

en: Error writing file to disk.
tr: Diske dosya yazma hatası.

en: No such section exists.
tr: Böyle bir bölüm mevcut değil.

en: Using default values.
tr: Varsayılan değerler kullanılıyor.

en: Corrupted data returned by phone.
tr: Telefon tarafından döndürülen bozuk veri.

en: Bad feature string in configuration.
tr: Yapılandırmada kötü özellik dizgisi.

en: Desired functionality has been disabled on compile time.
tr: Derleme zamanında istenilen işlevsellik etkisizleştirildi.

en: Bluetooth configuration requires channel option.
tr: Bluetooth yapılandırması kanal seçeneği gerektirir.

en: Service is not running.
tr: Hizmet çalışmıyor.

en: Service configuration is missing.
tr: Hizmet yapılandırması eksik.

en: Command rejected because device was busy. Wait and restart.
tr: Komut reddedildi çünkü cihaz meşguldü. Bekleyin ve yeniden başlatın.

en: Could not connect to the server.
tr: Sunucuya bağlanamadı.

en: Could not resolve the host name.
tr: Anamakine adı çözülemedi.

en: Failed to get SMSC number from phone.
tr: Telefondan SMSC numarasını alma başarısız.

en: Operation aborted.
tr: İşlem iptal edildi.

en: Installation data not found, please consult debug log and/or documentation for more details.
tr: Kurulum verisi bulunamadı, lütfen daha fazla ayrıntı için hata ayıklama günlüğü ve/veya belgelerine başvurun.

en: Entry is read only.
tr: Giriş salt okunur.

en: Network error.
tr: Ağ hatası.

en: Invalid database version.
tr: Geçersiz veritabanı sürümü.

en: Failed to initialize DB driver.
tr: DB sürücüsünü başlatma başarısız.

en: Failed to configure DB driver.
tr: DB sürücüsünü yapılandırma başarısız.

en: Failed to connect to database.
tr: Veritabanına bağlanma başarısız.

en: Database connection timeout.
tr: Veritabanı bağlantısı zaman aşımı.

en: Error in executing SQL query.
tr: SQL sorgusu yürütmede hata oldu.

en: The type of memory is not available or has been disabled.
tr: Hafıza türü kullanılabilir değil veya etkisizleştirildi.

en: The operation cannot be performed.
tr: İşlem gerçekleştirilemiyor.

en: Unknown error description.
tr: Bilinmeyen hata açıklaması.

en: Templates
tr: Şablonlar

en: Personal
tr: Kişisel

en: Car
tr: Araç

en: Headset
tr: Kulaklık

en: General
tr: Genel

en: Silent
tr: Sessiz

en: Discreet
tr: Titreşim

en: Loud
tr: Yüksek

en: My style
tr: Stilim

en: Inbox
tr: Gelen kutusu

en: Sent items
tr: Gönderilmiş öğeler

en: Saved items
tr: Kaydedilmiş öğeler

en: Family
tr: Aile

en: Friends
tr: Arkadaşlar

en: Colleagues
tr: İş Arkadaşları

en: Other
tr: Diğer

en: Meeting
tr: Toplantı

en: Outdoor
tr: Dışarıda

en: Pager
tr: Çağrı Cihazı

en: Outbox
tr: Giden kutusu
